HAKKIMIZDA

Okulumuz Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesinde olup, 2017-2018 Ögretim Yılında Eğitim ve Ögretime başlamıştır. Okulumuz Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi Programlarında MEKATRONİK ve METAL alanlarında eğitim ögretim yapıyor olup, AOSB işletmelerinde uygulanan iş gücü ihtiyacı sonuçlarına göre yeni alanlarında açılması planlanmaktadır.

Misyonumuz

Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, milli, manevi ve evrensel değerleri benimsemiş, çağın gerektirdiği birikime, teknolojiye ve donanıma sahip, bilgiyi paylaşan ve çok yönlü kullanabilen, araştırma becerisine, çevre bilincine ve doğa sevgisine sahip, mutlu ve kendisiyle barışık bireyler yetiştirmektir.

Kısa yoldan meslek edinmek ve alanında bir yüksek okula gitmek amacıyla okulumuza yönelen öğrencileri, meslekleri ile ilgili faaliyet gösteren işletmelere teknik eleman olarak yetiştiren eğitim kurumudur.

Okulumuz; mesleki alanlarda hizmet vermekte olup fonksiyonel teknik elemanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu amaçla görevimiz;

Vizyonumuz

Çağdaş ilkeler doğrultusunda ülkemiz kaynaklarını kullanarak ve bu kaynakları ülke ekonomisine kazandırarak yeni ürünler ortaya koyacak bireyler yetiştirmektir. Eğitim gayemiz; sürekli öğrenen, öğrendiklerini içselleştirebilen ve üretime dökebilen, sorun çözebilen, çözüm üretebilen, çok yönlü bilgi ve becerilerle donanmış, yarına kalacak teknolojiler üreten, nitelikli ve yenilikçi bireyler yetiştirmektir.

Çağdaş eğitim anlayışını öğretmen, öğrenci ve velilerimize benimseten, bilimsel gelişmeleri rehber kabul eden, kaliteli,kişilik sahibi, ülkesini ve mesleğini seven, misyonu belli nesiller yetiştiren, mesleğinde lider eleman yetiştiren bir kurum olmaktır.

Müdürümüz Bahadır Oğuz'un Mesajı

Afyon Organize Sanayi Bölgesinde 2. Cad. 9. Sok. No:4/1 adresinde Özel Aral Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adı ile açılan okulumuz 18 Eylül 2017 tarihinde eğitim-öğretime başlamıştır. Organize Sanayi Bölgemizle işbirliği içerisinde eğitim-öğretim hizmetlerini sürdürmektedir. 23.10.2017 tarih ve 28450 sayılı R.G. de yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik kapsamında öğrencilerden lise hayatları süresince eğitim ÜCRETİ alınmamaktadır. Önceliğimiz ilimizin OSB ‘nin ihtiyacı olan nitelikli elemanlar yetiştirmektir.4 yıl süreli olan okulumuz ücretsiz olup KOLEJ eğitimi yapmaktadır. Yabancı dil derslerine ağırlık verilmektedir.

Okul sanayi işbirliği ile 4 yıllık eğitimin sonunda isteyen öğrencimiz doğrudan iş hayatına atılabilir, isteyen öğrencimiz alanlarında üniversitelerimizin mühendislik bölümlerine avantajlı olarak gidebileceklerdir. Ayrıca öğrencilerimiz bölümleri haricindeki fakültelere hiçbir puan ve hak kaybına uğramadan tercih yapabileceklerdir. Dolayısıyla okulumuz mühendislik fakülteleri hedefi olan öğrencilerimiz için avantaj sağlamaktadır. Ülkemizin ve AOSB ’in ihtiyaçları dikkate alınarak Endüstriyel otomasyon ve Metal Bölümleri olmak üzere şu anda iki olan bölümlerimize 2018-2019 öğretim yılında yeni bölümler katmayı planlıyoruz.

GENÇLERİMİZİ NASIL BİR GELECEK BEKİYOR?

Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri gençlerimize mesleki beceri kazandırmanın ötesinde gelecek planlamalarını daha net yapabilmelerini sağlar. Ayrıca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunu gençlerimiz üniversitelerimizin ilgili bölümlerinde kendilerini daha kolay geliştirerek yaşama atılırlar.

NEDEN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ?

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eğitimi almış gençlerimiz, Kamu ve Özel sektöre ait işletmelerde çalışabilecekleri gibi kendi işyerlerini de açabilirler. CNC mekanik imalat atölyelerinde kalıp ve prototip yapan imalathanelerde imalat ve komple resimlerin tasarlanıp çizildiği bürolarda, mekanik takım atölyelerinde mermer ve model imalatı yapan işletmelerde iş hayatına atılırlar.

MEZUN OLDUKTAN SONRA NASIL BİR KARİYER

Mezunlarımız kendi atölyelerinde, kamu kurum ve kuruluşların da çalışabilirler. Bulundukları işletmelerde çalışanlarla iş birliği ve uyum içerisinde üretim yaparlar. Tasarım bürolarında bilgisayar ortamında imal edilecek makine ekipmanlarını iki ve üç boyutlu olarak tasarlarlar, tasarlanan makine veya sanayi tesisi ekipmanlarını üretim atölyelerinde CNC tezgâhlarında imal ederler.

Bahadır OĞUZ
Okul MüdürüKADROMUZ

Bahadır Oğuz
Okul Müdürü
Mehmet Yılmaz
İngilizce Öğretmeni
Fulya Coşgun
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni
Gülhan Okur
Sosyal Bilimler Öğretmeni
Mürşide Çimen
Fen Bilimleri Öğretmeni
Şerafettin Karagöz
Matematik Öğretmeni
Kadir Tekin
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
Sabri Türküsev
Müzik Öğretmeni
Hüseyin Karadirek
Mesleki Gelişim Ögretmeni
Güvenç Güven
Beden Eğitimi Öğretmeni
Hasan Hüseyin Solmaz
Muhasebe Sorumlusu
Esra Yazıcı
Yönetici Asistanı
Ali İhsan Demir
Yardımcı Hizmetler
FORMALARIMIZ